Aktualności

23 kwietnia 2017, godz. 18:00

 • MUZYKA U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI  Zapraszamy na recital przed-dyplomowy Emilii Jarockiej z klasy skrzypiec Andrzeja Gębskiego, Aleksandry Kłębukowskiej z klasy skrzypiec Ewy Kowar-Mikołajczyk i Bernadetty Wieczerzyńskiej z klasy wiolonczeli Tomasza Strahla. Dyplomantkom towarzyszyć będzie Katarzyna Kwiatkowska na fortepianie i Emil Olejnik na wiolonczeli. Młode artystki są uczennicami klasy maturalnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie oraz laureatkami wielu konkursów muzycznych w kraju i za granicą.


  Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61 • Warszawa

   

8–11 czerwca 2017

 • BALTISCHE JUNIORPHONIE / Kaliningrad  Baltische JuniorPhonie jest kontynuacją projektu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2014 r. w Niemczech (Meldorf, Kilonia) z inicjatywy Parlamentu Landu Schleswig-Holstein i okazała się wielkim sukcesem. Podstawowym założeniem projektu – zaplanowanego jako impreza cykliczna, odbywająca się rokrocznie w różnych państwach nadbałtyckich - jest utworzenie orkiestry smyczkowej, w skład której wchodzą młodzi muzycy ze wszystkich państw basenu Morza Bałtyckiego (Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji i Szwecji). Zespół pracuje nad wymagającym, ale też efektownym repertuarem, na który składają się głównie utwory kompozytorów wywodzących się z krajów nadbałtyckich. Wspólną pracę wieńczy koncert finałowy bądź seria koncertów odbywających się w reprezentacyjnym miejscu miasta, w którym odbywa się dana edycja. W 2015 roku projekt odbył się w Polsce (Gdańsk).Tym razem spotkamy się w Kaliningradzie.

   

12 czerwca 2017

 • KONCERT W BERLINIE  W ramach projektu Baltische JuniorPhonie, odbędzie się koncert w Berlinie, na którym wystąpi m.in. z towarzyszeniem orkiestry Baltische JuniorPhonie młoda utalentowana pianistka, Jagoda Stanicka, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która mimo młodego wieku, ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród.

   

9 czerwca 2017

 • KONCERT W KALININGRADZIE  W ramach projektu Baltische JuniorPhonie, odbędzie się koncert w Kaliningradzie, na którym wystąpi m.in. z towarzyszeniem orkiestry Baltische JuniorPhonie młoda utalentowana pianistka, Jagoda Stanicka, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która mimo młodego wieku, ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród.

   

29 czerwca – 9 lipca 2017

 • MUZYKA NASZYCH CZASÓW  MUZYKA NASZYCH CZASÓW to trzecia edycja pierwszych warsztatów w Polsce, a nawet w Europie, na których młodzi muzycy pracują wyłącznie nad repertuarem muzyki XX i XXI wieku pod okiem najwybitniejszych, polskich wykonawców muzyki współczesnej, m.in.: Marka Mosia, Macieja Grzybowskiego, Andrzeja Bauera, Krzysztofa Polonka oraz Olgi Pasiecznik. Warsztaty mają na celu przybliżenie muzyki współczesnej i jej twórców szerokiej publiczności. Program warsztatów obejmuje nowe utwory z nurtu klasycznego, dzięki czemu skutecznie przybliża słuchaczom współczesną, zachęcając do jej odbioru. Warsztaty orkiestrowe w znaczący sposób wpływają na świadomość wykonawczą młodych muzyków, a w dalszej perspektywie przyczyniają się także do wzrostu zainteresowania muzyką XX i XXI wieku wśród publiczności. Młodzi muzycy, a także mieszkańcy i turyści Województwa Kujawsko-Pomorskiego będą mieli okazję nie tylko spotkać się z czołówką polskich wykonawców, ale również z wybitnymi polskimi kompozytorami, Krzysztofem Pendereckim, Pawłem Mykietynem i Mikołajem Majkusiakiem. W 2013 roku warsztaty odwiedził Paweł Szymański, który przybliżył młody artystom pracę kompozytora. Spotkanie tak wielkich autorytetów dla uczestniczącej młodzieży jest wyróżnieniem i motywacją do twórczej i efektywnej pracy, a dla publiczności niecodzienną szansą poznania osobistości, które kształtują życie muzyczne Polski i zdobywają najwyższe nagrody artystyczne za granicą.

  Szczegóły wkrótce